Seminaras skirtas saugomų teritorijų direkcijų, savivaldybių administracijų specialistams, kitiems specialistams dirbantiems su gamtos paveldo objektais
Organizatoriai: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerija.
| 9:00 – 9:15 | Dalyvių registracija |
| 9:15 – 9:30 | Gamtos paveldas, jo įvairovė ir svarba. Rūta Baškytė (VSTT) |
| 9:30 – 10:00 | Gamtos paveldo objektų atranka, pasiūlymų teikimas ir skelbimo procesas. Vytautas Rukas (VSTT) |
| 10:00–10:15 | Gamtos paveldo objektų schemų rengimo procesas. Praktiniai patarimai. Nedmantas Kavaliauskas/Lukas Tubutis (VSTT) |
| 10:15 – 10:30 | Informacijos apie gamtos paveldo objektus skelbimas LR saugomų teritorijų valstybės kadastre. Eglė Kamantauskienė/ Tomas Mindaugas Matkevičius (VSTT) |
| 10:30 – 11:00 | Diskusijos ir klausimai |
Organizatoriai pasilieka teisę papildyti, patikslinti arba keisti seminaro darbotvarkę.
Būtina išankstinė registracija.
https://forms.gle/TvVAjrwYY7MqBhXx8
Seminarą galima bus stebėti nuotoliniu būdu per MS TEAMS programą (prisijungimo nuorodą paskelbsime užsiregistravusiems).
Naudingos nuorodos:
Išsamią informaciją apie gamtos paveldo objektus galite rasti Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastro svetainėje.
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienį, 11.30 val. vyks virtualus už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingo Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus piliečių dialogas apie Europos žaliąjį kursą, biologinės įvairovės strategiją ir kitas priemones kovai su klimato kaita.
Praėjus metams po naujos Europos Komisijos darbo pradžios, Virginijus Sinkevičius diskutuos su piliečiais apie jau paskelbtas aplinkosaugos iniciatyvas: Žaliąjį kursą, biologinės įvairovės strategiją ir kitas priemones kovai su klimato kaita, žiedinę ekonomiką, įvairios veiklos ir gyvenimo būdo principą „be atliekų“ (angl. zero waste), pramonės indėlį sprendžiant aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimus, jūras ir jų išteklių atkūrimą bei jų apsaugą.
Apie šias aplinkosaugos srities iniciatyvas ir kitas Europos Sąjungos sprendžiamas problemas kartu su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi diskutuos Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė ir „Urban Earth Lovers“ parduotuvės įkūrėja Laura Prievelytė-Juknė. Diskusiją moderuos radijo ir televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Richardas Jonaitis.
Kviečiame įvairių sričių profesionalus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, verslininkus, studentus ir visus, kuriems rūpi švaresnė ir sveikesnė aplinka, Lietuvos ir Europos Sąjungos ateitis, dalyvauti šioje piliečių diskusijoje ir užduoti klausimus Facebook platformoje visiems svarbiomis temomis.
Renginys bus transliuojamas internetu: https://www.facebook.com/Europos/posts/10158833609019233
Pagarbiai
Aneta Stankevičienė
Komunikacijos grupė
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Gedimino pr. 16
LT-01103 Vilnius
Tel: +370 5 2499941
Mob. Tel. +370 6 4241144
aneta.stankeviciene@ec.europa.eu
Kiekvienas Lietuvos pilietis, kaip ir kiekvienas šiaulietis, norėtų, kad jo miestas būtų gražus, patrauklus ne vien savo išore, bet ir spinduliuotų mokslo, kultūros ir dvasinių vertybių šviesa. Šioms kilnioms idėjoms įsikūnyti, anot Tumo Vaižganto, reikalingi „deimančiukai“ ir šviesuliai. Vienas iš tokių šviesulių yra Šiaulių universiteto Botanikos sodas. Turėti Botanikos sodą yra miesto kultūrinės brandos ir prestižo reikalas.
Šiuo sunkiu Šiaulių universitetui laikotarpiu botanikos sodui gresia išnykimas.
Kreipiamės į visų lygmenų Lietuvos valstybės institucijas, visus gamtos mylėtojus norėdami pabrėžti problemos išskirtinumą ir prašydami išsaugoti šį unikalų Šiaulių miesto kampelį.
Pasirašykite peticiją dėl Šiaulių botanikos sodo išsaugojimo.
https://www.peticijos.lt/visos/76149/issaugokime-siauliu-botanikos-soda/?fbclid=IwAR0zRpKLQxwbJQ3cYLzamo3YURV6IIDVmXGUOzcMH77GuMTFQnetfYmA0d4#signed
2019 metų spalio 5 dieną, šeštadienį kviečiame į Paukščių palydas Kurtuvėnuose.
Šiemet jau 26-us metus pirmą spalio savaitgalį Europoje organizuojamos RUDENINĖS PAUKŠČIŲ PALYDOS. Tūkstančiai paukščių stebėtojų išeina į miškus, laukus, prie vandens telkinių atsisveikinti su išskrendančiais paukščiais.
10 val. renkamės prie Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, esančios Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r. Mikroautobusas Šiauliai – Kelmė (per Kurtuvėnus, Šaukėnus) iš Šiaulių autobusų stoties 4 aikštelės išvyksta 8.50 val. Renginio pradžioje susipažinsime su Palydų metu dažniausiai stebimais paukščiais. Po to, grožėdamiesi rudens spalvomis eisime jų ieškoti prie Kurtuvėnų žuvininkystės tvenkinių.
Atvykdami pasiruoškite išvykai į gamtą. Turėkite tinkamą aprangą (sekite orų prognozes), užrašus, rašymo reikmenis, įsidėkite maisto. Guminė avalynė nebūtina. Kas turite, pasiimkite žiūronus, monoklius ir paukščių apibūdintojus. Atvykus yra galimybė paremti Kurtuvėnų regioninį parką, įsigyjant lankytojo bilietą. Lėšos būtų skiriamos parko informacinės sistemos įrangos remontui.
Skaičiuosime ir mokysimės pažinti paukščius. Po išvykos stebėjimo duomenis išsiųsime Lietuvos Ornitologų draugijai, kuri perduos toliau – Europos paukščių stebėtojų koordinaciniam centrui, kurio funkcijas šiemet atlieka Slovakija. Perdavę informaciją, žinosime, kiek žmonių visoje Europoje išlydėjo išskrendančius paukščius ir kokios jų rūšys skrido gausiausiai.
Nereikia užmiršti, kad paukščius stebėti ir skaičiuoti galima iki sekmadienio pietų, duomenis persiunčiant LOD – Lietuvos Ornitologų draugijai. Stebint paukščius reikia užpildyti specialią palydų anketą, kurią galima rasti draugijos tinklalapyje http://www.birdlife.lt/ .
Užpildytą anketą iki spalio 6 d. 15 val. reikia išsiųsti elektroniniu paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu (8 – 5) 2130498.
Daugiau informacijos: Vidmantas Lopeta tel. 841370336, 868612493, vidmantas.lopeta@krpd.lt
Renginio organizatorius:
Kurtuvėnų regioninio parko direkcija
2019 m. liepos 4 d. 17.30 val. P.Višinskio aikštė, Šiauliai.
Bulvaro liepos dar pragyventu visus mus. Reikia tik valios pakeisti projekto sprendinius, nestabdant bulvaro rekonstrukcijos. Užsakovas ir projekto priežiūros vykdytojai tai žino ir gali. Principinis nusistatymas iškirsti, nes taip paprasčiau, rodo abejingumą Šiaulių miesto medžiams ir žmonėms. Alternatyva nesvarstoma, gąsdinant rangos sutarties nutraukimu, lėšų praradimu, nesuremontuotais vaikų darželiais, mokyklomis, neasfaltuotomis gatvėmis, algų, neįgaliųjų vaikų stovyklų, dviračių takų atsisakymu ir kt. Ar išsaugosime bulvaro pavėsi ir jaukumą, medžių teikiamą naudą? Ateikite ir išsakykite pilietinę valią.
Pasirašykite peticiją: Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas
Straipsniai: Bausdami medžius, baudžiame save/Šiaulių kraštas, 2019.06.28
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyrius skelbia nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) projektų finansavimo konkursą aplinkosauginio švietimo veiklai vykdyti. NVO projektų paraiškas Konkursui gali teikti nevyriausybinės, bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės registruotos ir vykdančios veiklą Šiaulių mieste. Daugiau informacijos: http://siauliai.lt/index.php?2555533800
Gegužės 16 dieną 16 valandą Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje bus pristatoma geroji pasaulio praktika, naujausios žaliosios architektūros tendencijos ir pavyzdžiai, žaliųjų erdvių įtakos sveikatai tyrimai. Pristatymą-diskusiją „Ateitis – žalieji miesto sodai“ Šiauliuose rengia asociacija „Gyvas miškas“.
Šiaulių miesto mero Artūro Visocko iniciatyva ir kvietimu, buvusios šiaulietės, asociacijos „Gyvas miškas“ koordinatorės Monika Peldavičiūtė ir kraštovaizdžio dizainerė Austė Juozapaitytė Šiauliuose surengs pristatymą-diskusiją „Ateitis – žalieji miesto sodai“.
Pranešėjai:
Kraštovaizdžio dizainerė Austė Juozapaitytė, Monika Peldavičiūtė
Algis Davenis – Lietuvos arboristikos centro vadovas
Dainius Labeckis – visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pirmininkas.
2018 metų spalio 6 dieną, šeštadienį kviečiame į Paukščių palydas Kurtuvėnuose.
Šiemet jau 25-us metus pirmą spalio savaitgalį Europoje organizuojamos RUDENINĖS PAUKŠČIŲ PALYDOS. Tūkstančiai paukščių stebėtojų išeina į miškus, laukus, prie vandens telkinių atsisveikinti su išskrendančiais paukščiais.
10 val. renkamės prie Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, esančios Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r. Mikroautobusas Šiauliai – Kelmė (per Kurtuvėnus, Šaukėnus) iš Šiaulių autobusų stoties 4 aikštelės išvyksta 8.50 val. Renginio pradžioje susipažinsime su Palydų metu dažniausiai stebimais paukščiais. Po to, grožėdamiesi rudens spalvomis eisime jų ieškoti prie Kurtuvėnų žuvininkystės tvenkinių.
Atvykdami pasiruoškite išvykai į gamtą. Turėkite tinkamą aprangą (sekite orų prognozes), užrašus, rašymo reikmenis, įsidėkite maisto. Guminė avalynė nebūtina. Kas turite, pasiimkite žiūronus, monoklius ir paukščių apibūdintojus. Atvykus yra galimybė paremti Kurtuvėnų regioninį parką, įsigyjant lankytojo bilietą. Lėšos būtų skiriamos parko informacinės sistemos įrangos remontui.
Skaičiuosime ir mokysimės pažinti paukščius. Po išvykos stebėjimo duomenis išsiųsime Lietuvos Ornitologų draugijai, kuri perduos toliau – Europos paukščių stebėtojų koordinaciniam centrui, kurio funkcijas šiemet atlieka Liuksemburgas. Perdavę informaciją, žinosime, kiek žmonių visoje Europoje išlydėjo išskrendančius paukščius ir kokios jų rūšys skrido gausiausiai.
Nereikia užmiršti, kad paukščius stebėti ir skaičiuoti galima iki sekmadienio pietų, duomenis persiunčiant LOD – Lietuvos Ornitologų draugijai. Stebint paukščius reikia užpildyti specialią palydų anketą, kurią galima rasti draugijos tinklalapyje http://www.birdlife.lt/ .
Užpildytą anketą iki spalio 7 d. 15 val. reikia išsiųsti elektroniniu paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu (8 – 5) 2130498.
Daugiau informacijos: Vidmantas Lopeta tel. 841370336, 868612493, vidmantas.lopeta@krpd.lt
Renginio organizatorius:
Kurtuvėnų regioninio parko direkcija
