Lietuvos geografų draugija (LGD) siūlo apmąstyti, kaip atrodo ir kokia mums yra sava, svarbi, įdomi ir graži Lietuva, kas būdinga Lietuvos kraštovaizdžiui, ir 2023 m. balandžio 1 – 14 dienomis kviečia drauge sukurti žemėlapį „Žvilgsnis į Lietuvą“, plėsti geografinį akiratį, daugiau sužinoti apie Lietuvą ir mūsų kraštovaizdžio geografijos mokslą.
„Žvilgsnis į Lietuvą“ – tai Pasaulinei geografijos nakčiai dedikuota geoakcija, kurios metu Lietuvos geografų draugija ir VU geografai kviečia visus Lietuvos žmones dalyvauti siocialiniame kraštovaizdžio suvokimo tyrime ir drauge sukurti interaktyvų ikoninių Lietuvos kraštovaizdžių fotografijų žemėlapį. Raginame aplankyti svarbiausias mums mūsų krašto vietas, jas įamžinti ir foto įkelti į interaktyvų žemėlapį. Ikoninis Lietuvos kraštovaizdis – (graikiškai εiκών (eikon) – „atvaizdas“) labai svarbios vietovės ypatingas paveikslas – platus, gilus, įvairius elementus apimantis bendras reginys, atspindintis tai, kas mums yra Lietuva, kas simbolizuoja mūsų krašto savastį, mus pačius, mūsų kaip tautos vertybes.
Akcijos rezultatai ir interaktyviame žemėlapyje sukaupti vaizdai bus komentuojami specialioje diskusijoje, kurią numatoma surengti 2023 m. balandžio 14 d. 15 val.
Komisijos atrinkti autoriai bus apdovanojami LGD prizais.
Labai laukiam foto Žvilgsnis į Liewtuvą: https://arcg.is/054z5G
Geoakcijos sąlygos: https://www.lgd.lt/content/zvilgsnis-i-lietuva-2023
Kviečiame dalyvauti 2016 m. lapkričio 17 d. baigiamojoje LIFE+ projekto „Degraduojančių europinės svarbos buveinių atkūrimas Lietuvos valstybiniuose parkuose” LIFE10 NAT/LT/117 konferencijoje ir fotografijų parodos-konkurso „Natūralios pievos“ atidaryme.
Konferencijos tikslas – pasidalyti Salantų ir Kurtuvėnų regioninių parkų patirtimi įgyta tvarkant kadagynus, viržynus bei natūralias Dubysos aukštupio pievas.
Fotografijų paroda-konkursas – viena iš įgyvendinto projekto veiklų. Konkurso tikslas parodyti natūralias pievas ir užfiksuoti jas nuotraukoje tokias, kokias pamato kiekvienas iš dalyvių. Fotoišvykoms pasirinkta pavasaris ir vasara, kuomet geriausiai atsiskleidžia natūralių pievų įvairovė.
Daugiau informacijos: http://www.naturaliospievos.lt/news/46/25/Baigiamoji-projekto-igyvendinimo-konferencija/d,naturaliospievos
Nuo 2015 m. rugsėjo 17 d. kviečiame susipažinti su Artūro Railos fotografijų paroda – projektu „Žemės galia. Mitologinis Vilnius”, Šiaulių universiteto bibliotekoje. Bus eksponuojami 5 didelio formato Artūro Railos meninės fotografijos darbai iš ciklo „Žemės galia“. Tai tik nedidelė dalis parodos ir sumanymo. Kviečiame apsilankyti parodos – projekto svetainėje http://www.raila.lt/zemes-galia/ , kur ne tik virtualiai pasivaikščiosite po visos parodos sales, bet galėsite pamatyti Vilniaus žemės galių žemėlį ir paklausyti pranešimų apie tai.
ARTŪRAS RAILA
Menotyrininko Kęstučio Šapokos tekstas su Artūro Railos komentarais (ištrauka)
Artūras Raila priklauso (niekada nepriklausiau jokioms grupėms, sektoms ar partijoms, nes įvairios interesų grupuotės yra linkusios savintis ‘nuosaikius’ ir sėkmingus atvejus) XX a. 9-jo deš. pabaigoje debiutavusių skulptorių „medinukų“ grupei (A. Lankelis, M. Šnipas, D. Narkevičius ir kt.), kurie, įtakoti (tai ne įtaka, tai to meto kontekstas, terpė) vyresnių kolegų V. Vildžiūno, M. Navako, P. Mazūro, G. Karaliaus, V. Urbanavičiaus), domėjosi skulptūros ir archetipo, identiteto, nacionalinės tradicijos santykiu …
… Raila nepastebimai įsiterpia į tiuningo meistrų pasaulį, tačiau esminė intervencija įvyksta, kai jis to pasaulio dalį instaliuoja Vilniaus šiuolaikinio meno centre, Berlyno meno akademijoje ir Lietuvos meno istorijoje. Vienas paskutinių, trukusių keletą metų, Railos projektų – „Žemės galia“ (2005-2012), kai Raila keletą metų bendravo su neopagoniškomis bendruomenėmis, galima sakyti, irgi įsiterpė į jų pasaulį. Ir vėl menininkas „nešališkai“ fiksuoja (na, metodas tas pats, tačiau labai ištobulintas. Manau, iki ribos.), tyrinėja šią (sub)kultūrą iš vidaus (tai ne subkultūra, bet lietuvių kultūrinio savitumo pagrindas), žinoma, galvodamas (?) apie jos reestetizaciją ar paradoksalizaciją šiuolaikinio meno kontekste…
Straipsnis apie parodą: Ženklas, mitas, miestas. Artūro Railos projektas „Žemės galia“ ŠMC. Kristina Pipiraitė. Septynios meno dienos.
Parodos Šiauliuose koordinatorius ir projekto „Baltų paveldas šiauliečiams“ rengėjas Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“, www.aukuras.lt
2014 m lapkričio 21 d. Fotografo Vito Luckaus memorialiniai renginiai Fotografijos muziejuje Šiauliuose.
15.00 Vito Luckaus fotografijų retrospektyvos parodos „Siūlau naują pasaulį“ atidarymas. Paroda veiks iki 2014 m. gruodžio 28 d.
Siųskite gražiausius Šiaulių rajono vaizdus! Jūsų užfiksuotas kadras gali tapti reprezentacine Šiaulių rajono fotografija. Gražiausios nuotraukos bus publikuojamos svetainėse:www.siauliurajonas.lt ir www.siauliai-r.sav.lt. Konkursas vyks nuo 2014-09-25 iki 2015-09-25.
Geriausi nuotraukų autoriai bus apdovanoti puikiais prizais!!!
DALYVAUTI KONKURSE GALITE PASPAUDĘ ČIA
Konkurso tema: Šiaulių rajono lankytinos vietos ir kraštovaizdžiai.
Konkurso SĄLYGOS:
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2015 m. gruodžio 25d. internetinėje svetainėje www.siauliurajonas.lt
Organizatorių kontaktai:
Tel.: +370 41 370860;
El. paštas: siauliuraj@gmail.com
2014 m. rugsėjo 11 d. 18 val. Šiaulių universiteto bibliotekos II aukšte atidaroma fotografijų paroda „BALTŲ PASAULĖJAUTA ŠIANDIEN“. Parodoje bus galima pamatyti Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“ archyve sukauptas įvairių autorių nuotraukas, atspindinčias šių dienų baltų pasaulėjautos apraiškas: nuo baltiškų švenčių ir ženklų iki subtilaus ryšio su gamta ir gimtuoju kraštu. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.
Po parodos atidarymo 18.30 val. vieša paskaita – diskusija „Ką archeologai gali pasakyti apie Saulės mūšį?“ (archeologė Birutė Salatkienė).
Kviečiame dalyvauti.
Organizatoriai:
Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“, www.aukuras.lt
Šiaulių universiteto biblioteka, http://biblioteka.su.lt/lt/
Mieli aukuriečiai ir klubo bičiuliai,
Kviečiame siūlyti nuotraukas parodai „Baltų pasaulėjauta šiandien“ (30 nuotraukų), kurią numatoma parengti iki rugsėjo pradžios ir eksponuoti Šiaulių universiteto bibliotekoje. Nuotraukų paroda siekiame pristatyti visuomenei klubo „Aukuras“ vykdomą veiklą, skatinti tautiškumą, paraginti prisidėti prie materialiųjų ir dvasinių baltų paveldo vertybių puoselėjimo. Projekto vadovė, parodos ir paskaitų koordinatorė Laura Pociūtė. Reikalinga geranoriška pagalba rengiant parodą. Visų aukuriečių ir prijaučiančių veiklai prašome siūlyti parodai nuotraukas, kuriose užfiksuoti įvairūs švenčių (Rasų, Jorės, Žolinės, Lygiadienių ir kt.), renginių, gyvenimo, paveldo įprasminimo vaizdai. Pateikusius nuotraukas kviesime kartu atrinkti geriausius, prasmingiausius vaizdus pagal šiuos kriterijus: nuotraukų kokybė, meniškumas, vaizdingumas, baltų paveldo bei žmogaus ir gamtos ryšio atspindėjimas bei kt. Laiko nedaug. Todėl laukiame nuotraukų iki 2014 m. rugpjūčio 23 d. adresu laura_pociute@yahoo.com
• nuotraukos turi būti JPEG arba JPG formato, kuo didesnės raiškos (bus spausdinamos A3 formatu);
• galima pateikti ir naujas, ir senas nuotraukas, tačiau jos turi būti kokybiškos;
• kartu su nuotraukomis turi būti pateikiamas aprašymas (nuotraukos pavadinimas, objektas, vieta, data, nuotraukos autoriaus vardas ir pavardė, kontaktiniai duomenys, kita svarbi informacija);
• vienas siuntėjas gali pateikti iki 9 nuotraukų;
• nuotraukos (-ų) siuntėjas, patvirtina, kad yra gavęs jos autoriaus ir joje (-se) užfiksuotų asmenų sutikimą publikuoti šią (-as) nuotrauką (-as);
• nuotraukos gali būti nežymiai koreguotos skaitmeniniu būdu.
Pageidaujamos temos:
1. Kalėdos, blukio vilkimas
2. Perkūnyčia, žvakių liejimas
3. Užgavėnės
4. Pavasario lygiadienis
5. Jorė
6. Mildos šventė
7. Rasos
8. Aukuro gimtadienis
9. Amžinosios ugnies šventė ant Šatrijos
10. Žolinė
11. Baltų vienybės sąšauka
12. Rudens lygiadienis
13. Jauno mėnulio apeigos
14. Vėlinės
15. Vėlinių žygis
16. Kovo 11-oji
17. Šeimų stovykla
18. Baltiški ženklai
19. Baltų krivulė
20. Durbės mūšio minėjimas
21. Žemės meno kūrimas
22. Vardynų apeigos
23. Laidotuvių apeigos
24. Talkos
25. Vestuvių apeigos
26. Žmogaus santykis su gamta ir stichijomis (ugnis, medis, vanduo, oras, akmuo)
27. Amatai
28. Rūbai, papuošalai
29. Vainikai
30. Gamtojauta
31. Vietos (alkakalniai, piliakalniai,…)
32. Saulė
33. Istorija, atsiminimas
34. Darbas.
35. Šeima.
34. Kitos.
Projekto „Baltų paveldas šiauliečiams” koordinatorė
Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras” tarybos narė
Laura Pociūtė
laura_pociute@yahoo.com
Mob. tel.: 867787870