Kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija šiemet vyks balandžio 23 d. ir skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.
Akcijoje gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninius ir apskričių aplinkos tvarkymo centrus (RATC) arba stambiagabaričių atliekų tvarkymo centrus (ATC) pristatys patys akcijos dalyviai.
VŠĮ „Mes darom“ vadovė Toma Buivydaitė, komentuodama akcijos formato pasikeitimus teigė, kad tokia tvarka siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.
„Per beveik 15 metų sofų miškuose randame mažiau, tačiau žmonių žinios, kas yra atliekų tvarkymo centrai, kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas vis dar yra labai ribotos“, – teigia T. Buivydaitė.
Atliekų surinkimo aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje kartu su savivaldybėse rekomenduotinomis tvarkyti viešosiomis erdvėmis. O atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos bus prašoma tik atliekų tvarkymo aikštelėse. „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie atliekų surinkimo aikštelėse padės atliekų centrų darbuotojams priimti dalyvių atvežtas atliekas.
Šiemet dalyviai savarankiškai turės pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus organizacija perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.
„Savo pirminę idėją išaugo ne tik pati akcija, tačiau ir jos dalyviai. Todėl neabejojame, jog karučiais, priekabomis šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles ir kitais būtinais įrankiais bendruomenės, šeimos ir draugų kompanijos pasirūpins savarankiškai. Atkreipiu dėmesį, jog akcijos dalyviai turėtų nepamiršti pasidomėti atliekų tvarkymo centrų tvarka bei su savimi būtinai turėti asmens dokumentus“, – sako „Mes Darom“ vadovė.
Kalbėdamas apie organizacijos viziją, projekto vadovas Gintautas Dulskas teigia, kad Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol, kol neužaugs nauja karta gerbianti ir tausojanti gamtą – jos nešiukšlinanti.
„Vien šiukšlių rikimu nieko neišspręsime, tad reikalingas ne tik naujas formatas, atvedantis dalyvius iki paskutinės atliekų tvarkymo stotelės, bet ir nauji ilgalaikiai projektai jaunajai kartai, kuriuos planuojame inicijuoti“, – sako G. Dulskas.
Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą. Tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas prisideda prie sąmoningumo didinimo bei sutelkia žmones, institucijas ir verslą vieningoms pastangoms tai spręsti.
Akcija „Darom“ vyks balandžio 23 d. visoje Lietuvoje.
Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.
Vietų suvedimas pratęsiamas iki 20 d.
https://zemelapis.mesdarom.lt/
Instrukcija kaip „Mes Darom“ žemėlapyje pažymėti rekomenduotinas tvarkyti teritorijas
Kontaktai:
Toma Buivydaitė (VŠĮ „Mes Darom“)
toma@mesdarom.lt
+370 623 04983
Kviečiame pažiūrėti spaudos konferenciją, kurios metu aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristato 2021 metais įgyvendintus darbus ir 2022 metams numatytus tikslus.
Spaudos konferenciją stebėkite Aplinkos ministerijos socialiniame tinkle Facebook.
Daugiau apie tai: https://am.lrv.lt/lt/naujienos/aplinkos-ministro-trys-rezoliucijos-2022-aisiais-zeme-savivaldai-tvari-vandentvarka-tvirtos-saugomos-teritorijos
Nuo 2013 m kasmet vykdavęs Rūšių ralis 2020 m buvo atšauktas, tačiau šiemet renginys grįžta ir spalio 1-3 d. vyks Kurtuvėnų regioniniame parke! Rūšių ralio tikslas – per beveik parą laiko komandose pastebėti ir atpažinti kuo daugiau rūšių – įvairių vabzdžių, grybų, paukščių, augalų… Ankstesnių metų rekordas buvo pasiektas 2018 m. Dubysos regioniniame parke – čia laimėtojų komanda užfiksavo net 1012 rūšių! Šiemet renginys vyks spalio pradžioje, kartu su kitu tradiciniu renginiu – Paukščių palydomis, tad tikimasi pastebėti daugiau migruojančių paukščių, taip pat šis metas palankus stebėti grybus ir kitas rudenines rūšis.
Daugiau informacijos apie Rūšių ralį ir registracija: www.rusiuralis.lt
https://www.krpd.lt/index.php?module=editable&action=article&id=897
2021 m. birželio 5 d. kviečiame paminėti Pasaulinę aplinkosaugos diena. 16-18 val. dalyvaujame „Upės švarinimas” akcijoje (https://www.river-cleanup.org/lt) . Renkamės prie posūkio nuo Joniškio kelio link Kryžiaus kalno. Ką reikia pavežti iš Šiaulių skambinkite nurodytu tel. Eisime palei Kulpės upę renkant šiukšles ir įamžinant fotografijomis jos būklę. 18 val. renkamės Prūdelio pliaže švęsti klubo AUKURAS gimtadienį. Atsineškite vaišių, padainuosime, pasvajosime apie ateities žygius. Kas dalyvaus praneškite tel. 860091403.
Nepamirškite saugos priemonių
Rengėjas: Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas AUKURAS
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienį, 11.30 val. vyks virtualus už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingo Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus piliečių dialogas apie Europos žaliąjį kursą, biologinės įvairovės strategiją ir kitas priemones kovai su klimato kaita.
Praėjus metams po naujos Europos Komisijos darbo pradžios, Virginijus Sinkevičius diskutuos su piliečiais apie jau paskelbtas aplinkosaugos iniciatyvas: Žaliąjį kursą, biologinės įvairovės strategiją ir kitas priemones kovai su klimato kaita, žiedinę ekonomiką, įvairios veiklos ir gyvenimo būdo principą „be atliekų“ (angl. zero waste), pramonės indėlį sprendžiant aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimus, jūras ir jų išteklių atkūrimą bei jų apsaugą.
Apie šias aplinkosaugos srities iniciatyvas ir kitas Europos Sąjungos sprendžiamas problemas kartu su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi diskutuos Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė ir „Urban Earth Lovers“ parduotuvės įkūrėja Laura Prievelytė-Juknė. Diskusiją moderuos radijo ir televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Richardas Jonaitis.
Kviečiame įvairių sričių profesionalus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, verslininkus, studentus ir visus, kuriems rūpi švaresnė ir sveikesnė aplinka, Lietuvos ir Europos Sąjungos ateitis, dalyvauti šioje piliečių diskusijoje ir užduoti klausimus Facebook platformoje visiems svarbiomis temomis.
Renginys bus transliuojamas internetu: https://www.facebook.com/Europos/posts/10158833609019233
Pagarbiai
Aneta Stankevičienė
Komunikacijos grupė
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Gedimino pr. 16
LT-01103 Vilnius
Tel: +370 5 2499941
Mob. Tel. +370 6 4241144
aneta.stankeviciene@ec.europa.eu
Kiekvienas Lietuvos pilietis, kaip ir kiekvienas šiaulietis, norėtų, kad jo miestas būtų gražus, patrauklus ne vien savo išore, bet ir spinduliuotų mokslo, kultūros ir dvasinių vertybių šviesa. Šioms kilnioms idėjoms įsikūnyti, anot Tumo Vaižganto, reikalingi „deimančiukai“ ir šviesuliai. Vienas iš tokių šviesulių yra Šiaulių universiteto Botanikos sodas. Turėti Botanikos sodą yra miesto kultūrinės brandos ir prestižo reikalas.
Šiuo sunkiu Šiaulių universitetui laikotarpiu botanikos sodui gresia išnykimas.
Kreipiamės į visų lygmenų Lietuvos valstybės institucijas, visus gamtos mylėtojus norėdami pabrėžti problemos išskirtinumą ir prašydami išsaugoti šį unikalų Šiaulių miesto kampelį.
Pasirašykite peticiją dėl Šiaulių botanikos sodo išsaugojimo.
https://www.peticijos.lt/visos/76149/issaugokime-siauliu-botanikos-soda/?fbclid=IwAR0zRpKLQxwbJQ3cYLzamo3YURV6IIDVmXGUOzcMH77GuMTFQnetfYmA0d4#signed
2019 metų spalio 5 dieną, šeštadienį kviečiame į Paukščių palydas Kurtuvėnuose.
Šiemet jau 26-us metus pirmą spalio savaitgalį Europoje organizuojamos RUDENINĖS PAUKŠČIŲ PALYDOS. Tūkstančiai paukščių stebėtojų išeina į miškus, laukus, prie vandens telkinių atsisveikinti su išskrendančiais paukščiais.
10 val. renkamės prie Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, esančios Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r. Mikroautobusas Šiauliai – Kelmė (per Kurtuvėnus, Šaukėnus) iš Šiaulių autobusų stoties 4 aikštelės išvyksta 8.50 val. Renginio pradžioje susipažinsime su Palydų metu dažniausiai stebimais paukščiais. Po to, grožėdamiesi rudens spalvomis eisime jų ieškoti prie Kurtuvėnų žuvininkystės tvenkinių.
Atvykdami pasiruoškite išvykai į gamtą. Turėkite tinkamą aprangą (sekite orų prognozes), užrašus, rašymo reikmenis, įsidėkite maisto. Guminė avalynė nebūtina. Kas turite, pasiimkite žiūronus, monoklius ir paukščių apibūdintojus. Atvykus yra galimybė paremti Kurtuvėnų regioninį parką, įsigyjant lankytojo bilietą. Lėšos būtų skiriamos parko informacinės sistemos įrangos remontui.
Skaičiuosime ir mokysimės pažinti paukščius. Po išvykos stebėjimo duomenis išsiųsime Lietuvos Ornitologų draugijai, kuri perduos toliau – Europos paukščių stebėtojų koordinaciniam centrui, kurio funkcijas šiemet atlieka Slovakija. Perdavę informaciją, žinosime, kiek žmonių visoje Europoje išlydėjo išskrendančius paukščius ir kokios jų rūšys skrido gausiausiai.
Nereikia užmiršti, kad paukščius stebėti ir skaičiuoti galima iki sekmadienio pietų, duomenis persiunčiant LOD – Lietuvos Ornitologų draugijai. Stebint paukščius reikia užpildyti specialią palydų anketą, kurią galima rasti draugijos tinklalapyje http://www.birdlife.lt/ .
Užpildytą anketą iki spalio 6 d. 15 val. reikia išsiųsti elektroniniu paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu (8 – 5) 2130498.
Daugiau informacijos: Vidmantas Lopeta tel. 841370336, 868612493, vidmantas.lopeta@krpd.lt
Renginio organizatorius:
Kurtuvėnų regioninio parko direkcija
2019 m. liepos 4 d. 17.30 val. P.Višinskio aikštė, Šiauliai.
Bulvaro liepos dar pragyventu visus mus. Reikia tik valios pakeisti projekto sprendinius, nestabdant bulvaro rekonstrukcijos. Užsakovas ir projekto priežiūros vykdytojai tai žino ir gali. Principinis nusistatymas iškirsti, nes taip paprasčiau, rodo abejingumą Šiaulių miesto medžiams ir žmonėms. Alternatyva nesvarstoma, gąsdinant rangos sutarties nutraukimu, lėšų praradimu, nesuremontuotais vaikų darželiais, mokyklomis, neasfaltuotomis gatvėmis, algų, neįgaliųjų vaikų stovyklų, dviračių takų atsisakymu ir kt. Ar išsaugosime bulvaro pavėsi ir jaukumą, medžių teikiamą naudą? Ateikite ir išsakykite pilietinę valią.
Pasirašykite peticiją: Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas
Straipsniai: Bausdami medžius, baudžiame save/Šiaulių kraštas, 2019.06.28