Kartu su pavasariu baigėsi ir beveik du mėnesius trukę gražiausio saugomose teritorijose esančių piliakalnio rinkimai. Su rinkimams nominuotų piliakalnių trisdešimtuku visi norintys galėjo susipažinti specialioje interneto svetainėje, kurioje vyko ir balsavimas. Daugiau kaip 1000-čio balsavusiųjų valia gražiausiu, mėgstamiausiu piliakalniu išrinktas Kernavės piliakalnių kompleksas.
Kernavės archeologinių paminklų kompleksą sudaro piliakalnis (Aukuro Kalnas), du priešpiliai (Mindaugo Sostas ir Lizdeikos Kalnas), papilys (Pilies Kalnas), papėdės gyvenvietė bei 3 kapinynai. Nuo 1979 m. čia nuolat vykdomi komplekso archeologiniai tyrinėjimai. Kernavė yra viena geriausiai pažįstamų priešistorinių – Viduramžių Lietuvos gyvenviečių. Nuo 1988 m. kompleksui saugoti įkurtas Kernavės archeologijos ir istorijos muziejus-rezervatas. 2004 m. Kernavė įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Kernavės piliakalnių kompleksas gražiausiojo titulą laimėjo užtikrintai, ženkliai atitrūkęs nuo kitų rinkimuose dalyvavusių piliakalnių.
Antroje vietoje liko Varnių regioniniame parke esantis Šatrijos piliakalnis. Piliakalnis įrengtas vienoje aukščiausių Žemaitijos kalvų (aukštis – 228,7 m). Nuo kalvos matyti ir kiti didesni kalnai, konkurentai gražiausio piliakalnio rinkimuose – Medvėgalis, Sprūdė, matosi Telšių katedros bokštai.
Trečiuoju tapo Merkinės piliakalnis, esantis Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje, Merkinės miestelyje. Dėl nuo piliakalnio atsiveriančių užburiančių Nemuno ir Merkio santakos vaizdų, savo istorinės didybės, piliakalnį pamėgo lankytojai ir jis tapo tikru Dainavos krašto simboliu.
Puikiai sekėsi Medvėgalio piliakalniu ir Rambyno kalnui, kurie kartu su trimis prizininkais pateko į gražiausių Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnių penketuką. Kaip rinkimuose sekėsi visiems piliakalniams galima sužinoti specialioje interneto svetainėje adreso https://www.pamatykLietuvoje.lt/stories/piliakalniai.
Piliakalnių metams paminėti skirtus rinkimus organizavo www.pamatykLietuvoje.lt pristatanti išsamiausią lankytinų vietų Lietuvoje žemėlapį, kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, kuruojančia nacionalinių ir regioninių parkų veiklą.
www.vstt.lt